In memoriam

МИХАЙЛО КОВАЧ

ДЮРА ПАПГАРГАЇ

ЛЮБОМИР РАМАЧ

ИРИНА ДАВОСИР– МАТАНОВИЧ

СИМЕОН ХРОМИШ

ДЮРА ГРУБЕНЯ

ДЮРА ПАПУҐА

о. СТЕФАН ПІТКА

МИКОЛА КИНДЗЕР

СВЯТОСЛАВ НАДЬ

ДР ЯНКО САБАДОШ

О. ДР РОМАН МИЗЬ

МИРОН ЖИРОШ

ДР ПАВЛО ЧУЧКА

На здогадованє

МИКОЛА КИНДЗЕР
(1933 – 2003)

Микола Киндзер народився 17.12.1933 року в Новий Дуброви (Босния и Герцеговина). З родиною и братами до Вербасу перебралися у 1946 роци, де закинчив початкову та школу майстрив-ремисникив по специальности електрик-монтажник. Писля закинчення школи був прецевлаштований на цукровому заводи "Бачка" у Вербаси, де провив активне трудове життя. Весь час удосконалював свою мейстернисть на ризних семинарах, а останни двадцять рокив працював майстром по автоматици. В трудовому колективи його цинували та шанували, а за свою роботу був неодноразово нагороджений.

З молодих рокив вин включився до культурно-мистецького життя україцив Вербасу, спочатку як учасник танцювально-фольклорного колективу, а пизнише як спивак у хори. Був активним членом КПТ "Карпати", церковного хору, одним из засновникив Союзу русинив и українцив Югославиї та членом його Виконавчої ради.

Свою працьовитисть передав й трьом дитям. Його донька зараз є професором химиї в Университети у Новому Сади, а син – офицер Армиї Сербиї та Чорногориї.

Вин закладався за спивдружнисть миж русинами и українцами, коли дийшло до розшарувань у нашому громадському житти, тому Союз завжди миг опертися на нього як свого толерантного та розумного члена и громадянина у Вербаси. Ми виримо, що й писля физичної смерти, вин поєднує у вичности, як це робив пид час свого земного життя, своїх львив'ян и тернопильчан из русинами и українцями Бачки и Босниї.

Його поховано у Вербаси 9 серпня 2003 року. Нехай наш спомин обийме його козацьки плечи й обвива добру душу.

Юлиан Тамаш, академик

 


Get free Dreamweaver templates and extensions at JustDreamweaver.com