IIn memoriam

МИХАЙЛО КОВАЧ

ДЮРА ПАПГАРГАЇ

ЛЮБОМИР РАМАЧ

ИРИНА ДАВОСИР– МАТАНОВИЧ

СИМЕОН ХРОМИШ

ДЮРА ГРУБЕНЯ

ДЮРА ПАПУҐА

о. СТЕФАН ПІТКА

МИКОЛА КИНДЗЕР

СВЯТОСЛАВ НАДЬ

ДР ЯНКО САБАДОШ

О. ДР РОМАН МИЗЬ

МИРОН ЖИРОШ

ДР ПАВЛО ЧУЧКА

о. СТЕФАН ПІТКА
(1934-2003)


Третього дня після свята Вознесіння Господа нашого ІсусаХриста, коли у Сремській Мітровиці відбувся нразник, 8 червня 2003 року помер місцевий парох о. Стефан Пітка. Поховали його в Інджії 10 червня.Отець Стефан, син Володимира і Софії з дому Пакушевської, народився 28 лютого 1934 року у селі Дабрак, що належить до парафії у Дев'ятині. Після початкової школи у Хорвачанах, працює робітникому Белграді. Але, Бог знайшов його і там. Знайшов і покликав. А робітник Стефан відгукнувся нацей заклик. Владика Гавриїл Букатко цінував такі пізніші покликання і намагався уможливити їм осягнути мету -стати священиками. Навчання Стефана проходило у Загребі -ґімназійне і богословське.
На священика Стефана висвятив владика кир Гавриїл при участі свого помічного владики кир Йоакима Цеґедия. Було то 2 серпня 1964 р. в Хорвачанах. Маючи вже досвід з переселенцями з Боснії у Інджії та в околиці Белграду, владика Гавриїл Букатко призначує о. Стефана душпастирем тих переселенців із завданням заложити для них парафію у Інджії, а з часом й у самому Белграді. Розумієтся, треба було збудувати і церкву в Інджії.
Будова церкви в Інджії ввійдемабуть в історію не тільки тої парафії і Крижевської єпархії, але й Союзу комуністів Югославії. Справа тої будови Опинилася і в кабінеті президента Югославії Йосипа Броза Тіта. Вона була
причиною що "впало" кілька комітетів Комуністичної партії в Інджії, "впали" районні управи Інджії, вкінці впав й о. Стефан з даюя церкви, коли разом з робітникам робив на дасі. Відлежав довший час нерухомий в ґипсяному кориті, але -церква була збудована. Не сміла мати дзвіниці, але має, не сміла мати дзвонів, а має три.
Коли всьо було готове, 1972 року о. Стефан виїхав на довший відпочинок. Був у Канаді, Чикаґо, Мюнхені... У липні 1973 року був призначений парохом у Сремський Митртовици, а 15 квітня 1978 р. І боснійско–славонським вікарієм, але цієї посади ніколи не виконував. Вернувшись, він до смерти остав Сремськей Мітровиці.
В часі війни 1991–1995 йому на церкві розбивали вікна з вітражами, провокували, грозили побиттям, навіть смертью. Вікна поправив, погроз на боявся.
Крім своїх священичих обов'язків о. Стефан Пітка брав участь і в громадському житті, в культурно–освітних справах, окремо у вихованні української молоді.


Get free Dreamweaver templates and extensions at JustDreamweaver.com