IN MEMORIAM

УПОКОЇВСЯ У ГОСПОДІ СТЕФАН БУРДА

(07.08.1940 – 26.12.2018)

26 грудня 2018 року, після короткої хвороби на 79-му році життя відійшов у вічність Стефан Бурда.

Народився 7 серпня 1940 року в селі Стара Дуброва (Боснія), в сім'ї Дмитра та Катерини (дів. Бойко). Батьки Стефана народжені в Боснії. Дідо Стефана, Павло Бурда пересилився 1903 року в Боснію з села Рава Руська (Галичинa, Україна). Крім Стефана, сім'я Бурда Дмитра і Катерини  мала ще двох синів Василя та Йосифа і дві дочки Надію і Марію.  До 1945 року сім’я жила в селі Стара Дуброва, пізніше переїхала до Вербасу. Були це тяжкі часи, все що мали залишили в Боснії і у Вербасі почали все з початку. Діти з малих років допомагали батькам і працювали в полі. Незадовго померла мати Катерина. Після пару років тато-удівець оженився вдруге з Катериною Репчак і родина Бурда збільшується ще на одного члена - народилася Славка, ще одна сестра Стефана.

У Вербасі Стефан Бурда здобув початкову і ремісничу освіту. У 1959 році вступив на військову службу в Тітоград. По закінченні військової служби почав працювати в фабриці «Мода», а пізніше в сільськогосподарському комбінаті. В 1966 році одружився з Іриною з роду Чизмар. В подружжі виховали двох синів Мирослава і Івана. Пізніше переїхали на тимчасову роботу в Німеччину, де працювали до виходу в пенсію. Після повернення з Німеччини у Вербас відкрили своє кафе. Пізніше придбав бульдожер і працював на будівництві траси Загреб – Белград.

У 1997 році дружина Ірена загинула в автомобільній катастрофі. Через декілька років загинув і син Мирослав. Залишилася невістка Міліца з двома малими дітьми Борисом і Ігором, і молодший син Іван і його син Мартин. Стефан тяжко пережив смерть жінки і сина, але радість йому приносили онуки, а найбільше правнука Калина.

Стефан Бурда брав активну участь в культурно-громадському та рeлігійному житті українців і русинів у Вербасі. Був одним зі засновників КПТ «Карпати», старався допомогти Товариству і матеріально і фінансово – особливо під час побудови приміщення Карпат. Був  членом драмгуртка та джерельної вокальної групи КПТ «Карпати». Брав активну участь у організації  та реалізації багатьох культурних заходів української громади. Був членом Союзу Русинів і Українців Сербії від самого заснування Союзу.

Як ревний християнин та шанувальник церковних обрядів Стефан активно брав участь в церковному та духовному житті греко-католицької парафії Покрови Пресвятої Богородиці в Старім Вербасі. Був у декілька скликань членом Церковної ради. Смерть його застала на посаді голови Церковного комітету старовербаської  парафії.

Поховано його 28 грудня 2018 року на міському кладовищі в Вербасі. Під час похоронного обряду у присутності числених громадян, парафіян та знайомих, на кладовищі відбулася заупокійна св. Літургія з парастасом, яку відправили о. Юліян Рац з Нового Саду, о. Алексій Гудак з Старого Вербасу та о. Платон Салак, ЧСВВ з Кули. Після заупокійної Служби Божої священники гарними словами попрощалися з Стефаном.

Від імені рідні Бурда, Товариства «Карпати» та Церковної ради Греко-католицької парафії Покрови Пресвятої Погородиці з Старого Вербасу  з Стефаном Бурдою попрощався Славко Барановський, голова Товариства «Карпати» і член Національної ради Української національної меншини Сербії.

            Сім'ї, рідні та знайомим Стефан Бурда залишиться у вічних спогадах.Світла пам'ять про нього вічно житиме в наших серцях.

Нехай тобі буде земля пухом – з Господом спочивай.

ВІЧНА ЙОМУ ПАМ'ЯТЬ!

Президія КПТ «Карпати», Вербас                                                                                                  Ф. Проник

 


Get free Dreamweaver templates and extensions at JustDreamweaver.com